Gorrrrrąco na Malcie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gorrrrrąco na Malcie
Tym razem jesteśmy m.in. w Poznaniu Foto: Malta Festival/FB

W tym tygodniu jesteśmy w Poznaniu, patrzymy jednak nie tylko na teatr i nie tylko na to miasto. W programie: Paradoks widza // Generator // Brama Poznania i Czerwiec '56 // Jeżyce // Łuczak i Siwczyk o Gliwicach // Bękarty i transparenty // Landart // Tarnobrzeg // Poznań z daleka i z bliska.

Tegoroczna Malta to już 26. spotkanie z teatrem i sztukami pokrewnymi. Oglądamy spektakle, słuchamy czytań, odbywamy spacery, ćwiczymy, tańczymy. Co się wydarzyło, a co wydarzy się jeszcze? O tym rozmawialiśmy z Katarzyną Tórz oraz Joanną Pańczak.

Tu można posłuchać pierwszej godziny "RDK" z 25.06.2016 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny "RDK" z 25.06.2016 >>>

Przyglądaliśmy się ważnym rzeczom, które dzieją się w Poznaniu. W otwartej niedawno Bramie Poznania trwa właśnie wystawa "Za kurtyną milczenia". To opowieść o tym, jak komunistyczne władzy chciały "zawłaszczyć" pamięć o wydarzeniach Poznańskiego Czerwca. W najbliższy wtorek sześćdziesiąta rocznica tragicznych wydarzeń.

(fot: Brama Poznania) (fot: Brama Poznania)

O wystawie Michałowi Nogasiowi opowiadali Maciej Moszyński i Michał Kępski.


(fot: Michał Łuczak) (fot: Michał Łuczak)Tymczasem Agnieszka Obszańska zaprasza do... kiosku. W ramach Malty wiele dzieje się w różnych miejscach Poznania, w tym na Jeżycach. Co dokładnie? O tym rozmawialiśmy z Agnieszką Chlebowską.

Odwiedziły nas... Bękarty. Rozmawialiśmy o transparentach. Bo i takie rzeczy można tworzyć na Malcie w tym roku.

To nie wszystko! Agnieszka Szydłowska sprawdza, co dzieje się w Tarnobrzeskim Domu Kultury. A tam króluje... Ha-Ga!

Agnieszka Obszańska z kolei proponuje Land Art! A Michał Nogaś zwraca uwagę na mapę poznańskich murali, napisów, neonów, wszystkiego, co można znaleźć na... ulicyRozmawialiśmy o transparentach. Bo i takie rzeczy można tworzyć na Malcie w tym roku.

Z Poznania uciekliśmy na kilka minut do Gliwic. Michał Nogaś rozmawiał z Michałem Łuczakiem o nowym wydawnictwie, które fotograf – znany między innymi z Kolektywu Sputnik Photos – przygotował wspólnie z Krzysztofem Siwczykiem. To opowieść o wyjątkowym miejscu, ale też o dojrzewaniu, utraconym dzieciństwie i o jego znakach, które przetrwały do dziś. Będziemy mieli egzemplarze "Elementarza / Koła miejsca".

I byliśmy też w Łodzi, gdzie trwa festiwal Transatlantyk. Śledzi go dla nas Ryszard Jaźwiński!

A my tym razem w Poznaniu, w wielkim upale: nadajemy, kibicujemy i... gramy! Od 23:00 na Placu Wolności SILENT DISCO RDK! Zapraszamy! :)

Silent Disco RDK na Malcie 2015 (fot. archiwum Malty) Silent Disco RDK na Malcie 2015 (fot. archiwum Malty)


***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska, Michał Nogaś
Data emisji: 25.06.2016
Godzina emisji: 12.05

Polecane