Małgorzata Gorol 2016

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Małgorzata Gorol 2016
Każdy z laureatów Talentów Trójki odebrał czek na 10 tys. zł. (na zdjęciu Małgorzata Gorol)Foto: Mieczysław Błazej Włodarski/REPORTER Agencja Fotograficzna

W konkursie Talenty Trójki 2016 kategorii Teatr wygrała Małgorzata Gorol.

Laureatkę w kategorii Teatr, aktorkę Małgorzatę Gorol, jury nagrodziło za: "magnetyczne kreacje aktorskie w spektaklach Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz za siłę scenicznego bycia, inteligencję i umiejętność precyzyjnego operowania zarówno ciałem, jak i głosem".

Małgorzata Gorol to aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie (2012), dała się zapamiętać w "Podróży zimowej" w reż. Pawła Miśkiewicza czy "Śmierci i dziewczynie" w reż. Eweliny Marciniak (obie sztuki w Teatrze Polskim we Wrocławiu). Finalistami w kategorii Teatr byli Bartosz Gelner i Julia Wyszyńska.

Każdy z trojga laureatów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł. Finaliści wyróżnieni zostali nagrodami pieniężnymi po 3 tys. zł.

Talenty Trójki - wszystko o konkursie >>>

Dotychczas laureatami zostali m.in. reżyserzy teatralni Krzysztof Garbaczewski i Ewelina Marciniak, aktor Marcin Hycnar, reżyserzy filmowi Kuba Czekaj, Michał Marczak, Grzegorz Zariczny i Aga Woszczyńska, malarka Małgorzata Szymankiewicz, dizajnerka Karina Marusińska oraz grafik, performer, artysta multimedialny Stefan Kornacki.

Polecane