Brexit byłby złą wiadomością dla Polaków?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Brexit byłby złą wiadomością dla Polaków?
Brytyjczycy już w czwartek zdecydują, czy pozostać w UEFoto: PAP/EPA/HAYOUNG JEON

Referendum w Wielkiej Brytanii zbliża się wielkimi krokami. Trójkowi "Komentatorzy" mówili m.in. o tym, co ewentualne wyjście Wyspiarzy z UE może oznaczać dla Europy i Polaków.

Posłuchaj

Wiktor Świetlik i Wiesław Dębski o referendum w Wielkiej Brytanii (Komentatorzy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Wiesław Dębski z "Wirtualnej Polski" powiedział w radiowej Trójce, że ostatnie sondaże w sprawie Brexitu - przeprowadzone po zamachu na deputowaną Partii Pracy Jo Cox - są niemalże remisowe. - To jest tak, jak w meczu piłkarskim wyrównanych drużyn. Całe 90 minut biegają po boisku, a rozstrzygnięcie zapada często w ostatniej minucie. Tak samo jest tutaj - zaznaczył. Publicysta ocenił, że ewentualne wyjście z UE będzie bardziej bolesne dla Wielkiej Brytanii, niż dla samej Unii.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiktor Świetlik z tygodnika "wSieci" uważa, że Brexit byłby niedobry dla Polski. Jego zdaniem korzystniejsze dla nas jest pozostanie Wyspiarzy w UE. - Tutaj ważna jest kwestia Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii. W przypadku wyjścia Brytyjczyków z Unii, nie wiadomo co się przydarzy naszym rodakom - podkreślił. Dziennikarz skrytykował czołowych unijnych polityków. Według niego, to oni zrobili najwięcej, żeby wypchnąć Wielką Brytanię z UE.

Publicyści odnieśli się także do sprawy wejścia Polski do koalicji walczącej z Państwem Islamskim. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Krystian Hanke
Goście: Wiktor Świetlik ("wSieci") i Wiesław Dębski ("Wirtualna Polska")
Data emisji: 20.06.2016
Godzina emisji: 8.36

aj/mk

Polecane