Jakie będą skutki Brexitu? Kto zyska, a kto straci?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Już za 10 dni nastąpi rozstrzygnięcie kwestii obecności Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Jakie mogą być konsekwencje decyzji o wyjściu z UE?

Posłuchaj

Jakie będą skutki Brexitu? (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Proces ewentualnego wychodzenia jest skomplikowany i rozłożony w czasie - powiedział dr Sławomir Klimkiewicz. Zauważył, że jeśli chodzi o przyjmowanie członków, mamy sprawdzone procedury, nie zdarzyło się jednak, by tak poważny partner chciał opuścić Unię Europejską. Jego zdaniem rozbicie UE może doprowadzić do aktywizacji Szkotów, którzy zorganizują własne referendum i rozsadzą Zjednoczone Królestwo. Także pozostałe kraje UE mogą rozważać ponowne negocjowanie warunków uczestnictwa w UE.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Andrij Kornijczuk zaznaczył, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE może zmienić sytuację nawet 200 tys. przebywających tam Polaków, którzy nie będą mogli ubiegać się o stały pobyt. - W przypadku wykwalifikowanych pracowników, firmy i pracodawcy zadbają, żeby ich zatrzymać - ocenił. Jego zdaniem walczący o suwerenność zwolennicy Brexitu mogą w rzeczywistości zmarginalizować znaczenie swojego kraju. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji o możliwych skutkach opuszczenia UE przez Wielką Brytanię.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście: dr Sławomir Klimkiewicz (b. dyplomata, wykładowca Collegium Civitas), Andrij Kornijczuk (analityk ISP)

Data emisji: 13.06.2016

Godzina emisji: 17.44

fc/fbi

Polecane