Jak trenować mózg? Zapraszamy do ćwiczeń

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak trenować mózg? Zapraszamy do ćwiczeń
Trenować mózg należny całe życie, nie tylko w dzieciństwie i młodości Foto: Glow Image/ East News

Mózg, podobnie jak mięśnie, jeśli nie będziemy go trenować, będzie tracił swoje zdolności. W "Klubie Trójki" mówiliśmy o tym, jak w prosty sposób temu zapobiegać.

Posłuchaj

Psycholożki radzą, jak trenować mózg i jak dbać o pamięć (Klub Trójki/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Co zatem zrobić, żeby mózg nie zardzewiał? - Kluczem jest zrównoważona aktywność na różnych płaszczyznach. Czyli trzeba szukać zajęć i wyzwań, ale w różnych obszarach. Każdego dnia trzeba starać się zrobić coś nowego, coś inaczej, coś stymulującego - radziła psycholożka Paulina Mechło.

Okazuje się, że mózg bardzo lubi nowe rzeczy, dlatego nie powinniśmy się ich bać. Ważne jest przy tym, żeby wyzwania, które sobie stawiamy, cały czas odrobinę wychodziły poza granice naszego komfortu i jednak były dla nas trudne. Przy tej okazji goście Trójki tłumaczą m.in., dlaczego na nasz rozwój bardziej wpływa rozwiązywanie sudoku niż krzyżówek.

Ćwiczenie pamięci może się okazać bardzo pomocne na wypadek takich problemów zdrowotnych jak udar. Dlaczego? Wszystko dzięki tzw. rezerwie poznawczej, o której więcej mówiliśmy w audycji. Zapraszamy do słuchania i wykonania ćwiczeń, które polecały zaproszone do studia ekspertki.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzący:
Dariusz Bugalski
Goście:
Paulina Mechło i Paulina Polek (psycholożki, neurokognitywistki, autorki książek "SuperPamięć" i "Trening intelektu")
Data emisji:
7.06.2016
Godzina emisji:
21.07

ei/mk

Polecane