"Szczyt NATO w Warszawie zakończy się sukcesem"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Szczyt NATO w Warszawie zakończy się sukcesem"
Flaga NATOFoto: flickr/Defence Images

- Sukcesem jest już sam fakt, że ten szczyt się odbywa - powiedział prof. Ryszard Szpyra. - W Warszawie oprócz politycznych zapewnień będziemy mieli do czynienia z decyzjami - podkreślił dr Sławomir Dębski.

Posłuchaj

Eksperci o szczycie NATO w Warszawie (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

W dniach 8-9 lipca w Warszawie odbędzie się szczyt NATO pod przewodnictwem sekretarza generalnego Sojuszu Jensa Stoltenberga. Wezmą w nim udział przywódcy państw i rządów 28 krajów członkowskich oraz państw partnerskich.

Przewidywane tematy szczytu to odpowiedź na zagrożenia ze Wschodu i Południa, w tym decyzje dotyczące zwiększenia obecności wojskowej na wschodnich obrzeżach sojuszu, a także dalsze rozszerzanie NATO.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Prof. Ryszard Szpyra z Akademii Obrony Narodowej stwierdził w audycji "Puls Trójki", że sukcesem jest już sam fakt, że ten szczyt się odbywa, że przyjadą do nas przedstawiciele państw sojuszniczych.

- To świadczy o tym, że Sojusz ma wolę podejmować działania aktywne w sytuacji toczącej się wojny informacyjnej, w sytuacji zastraszania - ocenił.

Zdaniem dr. Sławomira Dębskiego z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych "szczyt NATO w Warszawie zakończy się sukcesem, już to w tej chwili widać".

- Dwa lata temu w New Port podstawowym celem było zapewnie wszystkich sojuszników, że Sojusz jest gotów do działania. W Warszawie oprócz politycznych zapewnień będziemy mieli do czynienia z decyzjami - wskazał gość Trójki.

Wysłuchaj całej dyskusji, w której rozmawialiśmy o bezpieczeństwie Polski i ćwiczeniach Anakonda-16.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście: dr Sławomir Dębski (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), prof. Ryszard Szpyra (Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej)

Data emisji: 7.06.2016

Godzina emisji: 17.43

kk/mp

Polecane