Czy da się rozwiązać problemy pielęgniarek? "Te roszczenia są i będą"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy da się rozwiązać problemy pielęgniarek? "Te roszczenia są i będą"
Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy CZD Magdalena Nasiłowska (w środku) w towarzystwie strajkujących pielęgniarek podczas wieczornej konferencji prasowejFoto: PAP/Jakub Kamiński

Dyrekcja Centrum Zdrowia Dziecka oraz przedstawicielki strajkujących pielęgniarek wspólnie wypracowali nowy projekt porozumienia. Czy to kolejne rozwiązanie tymczasowe? O tym mówili komentatorzy Trójki.

Posłuchaj

Maciej Gdula i Bogusław Chrabota o strajku pielęgniarek w CZD (Komentatorzy Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Maciej Gdula ("Krytyka Polityczna") tłumaczył, że pielęgniarki od wielu lat domagają się wyższych zarobków i nie jest to strajk, który ma podtekst polityczny. Jak mówił gość Trójki, problem leży gdzie indziej. - Pielęgniarki protestują przeciwko zbytniemu obłożeniu pracą. One nie chcą wykonywać tak wielu obowiązków za tak małe pieniądze - podkreślił dziennikarz.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita") mówił natomiast, że pielęgniarki to bardzo mocna grupa zawodowa, która jest problemem dla każdego rządu i z natury jest roszczeniowa. - Nie sądzę, aby można było rozwiązać ten problem podnosząc pensje o 400 zł - stwierdził publicysta.

Goście Trójki rozmawiali także o tym, kto jest liderem opozycji. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Krystian Hanke
Goście
: Maciej Gdula ("Krytyka Polityczna") i Bogusław Chrabota ("Rzeczpospolita")
Data emisji:
7.06.2016
Godzina emisji:
8:37

mr/ei

Polecane