Stanisław Karczewski: rewolucja kłóci się ze słowem "pokój"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Stanisław Karczewski: rewolucja kłóci się ze słowem "pokój"
Stanisław Karczewski - marszałek Senatu, PiSFoto: Polskie Radio/Trójka

- Pan Petru jest niedoświadczonym politykiem i mówi rzeczy, które są sprzeczne. Albo pokój, albo rewolucja – powiedział Stanisław Karczewski w "Salonie politycznym Trójki" odnosząc się do słów szefa Nowoczesnej, który stwierdził, że chce pokojowej rewolucji przeciwko PiS.

Posłuchaj

Stanisław Karczewski o walce o przywództwo w opozycji i sytuacji w CZD (Salon polityczny Trójki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Marszałek Senatu w radiowej Trójce powiedział, że w opozycji toczy się teraz walka o przywództwo i stąd takie pomysły Ryszarda Petru na konfrontacje z Jarosławem Kaczyńskim.

- Kwestionuje się możliwość sprawowania rządów innych niż środowisko obecnej opozycji. Tak samo było z rządem Olszewskiego, potem z rządem Jarosława Kaczyńskiego i teraz też się to robi – powiedział gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Stanisław Karczewski odniósł się także do sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka. - Doskonale wiemy, co się dzieje w służbie zdrowia. W czasie audytu minister Radziwiłł powiedział, że ta sytuacja jest bardzo zła. Na 14 mld zł są zadłużone szpitale, 20 tys. pielęgniarek wyjechało z Polski, a przez 8 lat PO nic nie zrobiła, żeby poprawić tę sytuację.

Gość "Salonu politycznego Trójki" zapytany o słowa Konstantego Radziwiłła, który powiedział, że pielęgniarkom chodzi po prostu o pieniądze, odpowiedział, że można było to ująć inaczej, ale na pewno sprawa finansów przebija się na pierwszy plan. - Pamiętajmy, że my realizujemy zobowiązania ministra Zembali, który obiecał, że pielęgniarki będą dostawać co roku 400 zł podwyżki przez 4 lata - mówił Stanisław Karczewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadzi: Beata Michniewicz

Gość: Stanisław Karczewski (marszałek Senatu, PiS)

Data emisji: 07.06.2016

Godzina emisji: 8.14

mfm/ei

Polecane