Teatr 21 - osoby z zespołem Downa i autyzmem podbijają scenę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Teatr 21 - osoby z zespołem Downa i autyzmem podbijają scenę
Spektakle Teatru 21 można było oglądać w warszawskich teatrach (Dramatyczny, Studio, Powszechny, Baj, Soho), Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, który jest głównym miejscem aktywności zespołu (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay/mauriciokell

- To miejsce twórczego spotkania z ludźmi, z aktorami, z przyjaciółmi. To też miejsce, które zaskakuje mnie od początku jego istnienia - mówiła w Trójce twórczyni niezwykłego teatru.

Posłuchaj

Twórcy Teatru 21 opowiadają o tym, jak działa placówka (Prawdę mówiąc/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Teatr 21 zrodził się w 2005 r. z warsztatów w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych "Dać Szansę" w Warszawie. Członkami zespołu są uczniowie oraz absolwenci szkoły "Dać Szansę", osoby z zespołem Downa i autyzmem. W ciągu dekady dodatkowe zajęcia z teatru zmieniły się w pracę, za którą aktorzy otrzymują wynagrodzenie.

Teatr 21 jest jedynym tego typu teatrem w Polsce. Grupę prowadzi Justyna Sobczyk, szefowa działu pedagogiki teatru w Instytucie Teatralnym w Warszawie, pedagożka teatru i reżyserka. Z Teatrem 21 współpracują twórcy wideo, edukatorzy, dramaturdzy, muzycy oraz tancerze działający na co dzień w stołecznych instytucjach kultury.

Jak to wszystko wygląda w praktyce? O tym mówiliśmy w audycji tłumacząc m.in., skąd wzięła się nazwa placówki.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście:
Justyna Sobczyk (twórczyni i reżyserka), Wisła Nicieja (scenografka), Magdalena Świątkowska (aktorka), Tomasz Michalczewski (twórca projekcji wideo w Teatrze 21)
Data emisji: 6.06.2016  
Godzina emisji: 00:05

ei

Polecane