The Waterboys zagrali w Trójce (wideo)!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
The Waterboys zagrali w Trójce (wideo)!
Mike Scott w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: mat. promocyjne

To jeden z zespołów, które najbardziej kojarzą się z Trójką. Ten koncert na długo zapisze się w pamięci naszych słuchaczy!

Koncert The Waterboys odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (5.06) o godz. 20.05, powtórki słuchaliśmy w niedzielę (2.07) o godz. 19.00

Muzycy The Waterboys w czerwcu po raz pierwszy w karierze przybyli do Polski. Dzień przed koncertem dla warszawskiej publiczności dali kameralny występ na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej.

The Waterboys to grupa rockowa, która powstała w 1981 roku w Londynie. Swoją nazwę zaczerpnęła z piosenki "The Kids" Lou Reeda oraz z fascynacji twórców motywami morskimi. Zespół powołali do życia trzej Szkoci: Mike Scott, Anthony Thistlethwaite i Kevin Wilkinson. Z biegiem czasu szeregi zasilili Karl Wallinger i Roddy Lorimer. W marcu 1983 roku ukazał się singel "A Girl Called Johnny" stworzony w hołdzie Patti Smith. W lipcu tego roku premierę miała debiutancka płyta "The Waterboys".


The Waterboys - więcej informacji w serwisie Polskiego Radia>>>

Ich muzyka łączy w sobie moc brytyjsko-irlandzkiego rocka z soulem i południowoamerykańskim funkiem. Popularność i zasięg zespołu nigdy nie były większe niż teraz. Ich utwory cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony takich młodszych gwiazd jak: Ellie Goulding, Prince, Boyzone, The War On Drugs, a także nowej amerykańskiej kapeli Dawes.

Polecane