Jaka jest kondycja polskiego teatru?
Na półmetku festiwalu "Dwa Teatry" rozmawialiśmy o kondycji polskiego teatru - w szczególności o kondycji teatru radiowego i telewizyjnego, które są bohaterami sopockiego festiwalu.
Festiwal "Dwa Teatry" odbywa się w Sopocie i trwa od 23 do 25 maja. Na zdjęciu laureaci Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry" za całokształt twórczości: aktorzy Stanisława Celińska i Henryk Talar
Foto: PAP/Adam Warżawa
Goście audycji zwracali uwagę na znaczący wkład rozgłośni regionalnych Polskiego Radia w repertuar festiwalu "Dwa Teatry" i - ogólnie rzecz ujmując - w polski wachlarz propozycji teatralnych.
- Trzeba podkreślić obecność rozgłośni lokalnych, które produkują słuchowiska, i uwzględnić to, że mają na to skromne środki finansowe. Nie ma też tam wyspecjalizowanych redakcji, które w rozgłośniach regionalnych zajmowałyby się produkcją słuchowisk. W związku z tym naprawdę trzeba docenić ich obecność - mówił reżyser dźwięku w Teatrze Polskiego Radia Andrzej Brzoska.
W "Klubie Trójki" rozmawialiśmy także na temat różnicy między teatrem żywego planu a Teatrem Telewizji oraz o tym, jakie punkty programu festiwalowego cieszą się największą popularnością.
***
Tytuł audycji: "Klub Trójki"
Prowadzący: Barbara Marcinik
Goście: Kalina Zalewska (zastępca dyrektora miesięcznika "Teatr"), Dorota Buchwald (dyrektor Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego), Tomasz Man (reżyser) oraz Andrzej Brzoska (reżyser dźwięku w Teatrze Polskiego Radia)
Data emisji: 25.05.2016
Godzina emisji: 21.05
fbi/mk