Czy w islam jest wpisany podbój?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy w islam jest wpisany podbój?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Tim Green, lic. CC 2.0 (flickr)

- Myślę, że możliwy jest islam bez podbojów, tylko jest to trudniejsze niż w innych religiach - twierdzi Jan Wójcik z portalu Euroislam.pl.

Posłuchaj

Czy w islam jest wpisany podbój? (Przyciasny beret/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Papież Franciszek stwierdził, że podobnie jak w islam, w chrześcijaństwo także wpisany jest podbój. - Myślę, że to jest skrót myślowy papieża - uważa ks. dr Wojciech Węgrzyniak, biblista z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Co papież miał na myśli? Czy marzenie czołowego przedstawiciela brytyjskiej społeczności muzułmańskiej o powszechnym prawie szariatu w Europie ma szansę się spełnić? Na te pytania odpowiadają zaproszeni goście audycji "Przyciasny beret".

***

Tytuł audycji: Przyciasny beret
Prowadzi: Marcin Gutowski
Goście: Jan Wójcik (portal Euroislam.pl), ks. dr Wojciech Węgrzyniak (biblista z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie), Anjem Choudary (brytyjski muzułmanin, działacz społeczny i aktywista polityczny), prof. Mahammed Dajani (palestyński politolog i założyciel organizacji na rzecz umiarkowanego islamu), dr Marcin Grodzki (arabista z UW), Tomasz Horbowski (mieszka w Mołdawii)
, Marcin Zych (Ogród Botaniczny Wydział Biologii UW)
Data emisji: 22.05.2016
Godzina emisji: 11.05

fbi/ei

Polecane