Andrzej Strzelecki w "Biurze myśli znalezionych"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Andrzej Strzelecki w "Biurze myśli znalezionych"
Andrzej Strzelecki w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Andrzej Bołdaniuk

Dla jednych - filmowy ojciec Nel z ekranizacji powieści "W pustyni i w puszczy". Dla innych - na przykład premier Wincenty Witos z filmu "1920. Bitwa Warszawska". Dla wielu - doktor Tadeusz Koziełło z serialu "Klan". Andrzej Strzelecki był gościem kolejnej odsłony cyklu "Biuro myśli znalezionych".

Posłuchaj

Andrzej Strzelecki gościem Marcina Zaborskiego (Biuro myśli znalezionych/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Przed laty - w czasie egzaminów do szkoły teatralnej - usłyszał, że jest posiadaczem "gotyckiego podniebienia". Zapytaliśmy - co to znaczy? Jeśli wierzyć temu, co sam napisał - w czasie tego egzaminu ktoś powiedział: "on dobrze śpiewa, tylko ma kłopoty ze słuchem i poczuciem rytmu". O tym także rozmawialiśmy.

Andrzej Strzelecki jest rektorem Akademii Teatralnej w Warszawie i współzałożycielem Polskiego Związku Golfa. Mówi o sobie: "Jestem przede wszystkim reżyserem, okazjonalnie bywam aktorem, a w wolnym czasie grywam w golfa".

W programie usłyszeliśmy też innych aktorów. Zaproszenie do rozmowy z naszym gościem przyjęli: Wiktor Zborowski, Beata Ścibakówna i Katarzyna Dąbrowska. Na muzycznej scenie Trójki - w studiu im. Agnieszki Osieckiej - pojawili się Marek Stefankiewicz (fortepian) i Kamil Studnicki (laureat Grand Prix 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej).

***

Tytuł audycji: Biuro myśli znalezionych
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Andrzej Strzelecki (aktor)
Data emisji: 22.05.2016
Godzina emisji: 21.06

Polecane