Prokuratury pomogą chronić prawa pacjentów?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Prokuratury pomogą chronić prawa pacjentów?
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/CC0 Public Domain/valelopardo

W Polsce dochodzi do kilku tys. błędów medycznych rocznie. Pacjenci najczęściej spraw nie zgłaszają, bo nie wierzą, że cokolwiek udowodnią.

Posłuchaj

Goście Kuby Strzyczkowskiego o planach Prokuratury Krajowej (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Niebawem Prokurator Krajowy ma powołać koordynatora do spraw błędów medycznych, a przy prokuratorach powstaną wydziały zajmujące się tylko tego typu sprawami. - Koordynator będzie sporządzał analizy i raporty, w których wskaże, jakie uchybienia zostały popełnione przez prokuratorów. Będzie też wskazywał, w których sprawach dochodzenia zostały przeprowadzone w sposób modelowy - mówi Maciej Kujawski z biura prasowego Prokuratury Krajowej.

Zdaniem Macieja Hamankiewicza z Naczelnej Rady Lekarskiej rosnąca liczba skarg do prokuratur to dowód na to, że rośnie świadomość prawna pacjentów. - Większość skarg nie dotyczy konkretnych lekarzy i popełnianych przez nich błędów, ale chodzi w nich o funkcjonowanie zakładów opieki zdrowotnej - dodaje.

Co o planach Prokuratury Krajowej sądzą słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Piotr Wróbel (dziennikarz), Jacek Krajewski (Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie), Marek Balicki (były minister zdrowia), Stanisław Maćkowiak (Federacja Pacjentów Polskich), dr Maciej Hamankiewicz (Naczelna Rada Lekarska), Maciej Kujawski (Biuro prasowe Prokuratury Krajowej)
Data emisji: 11.05.2016
Godzina emisji: 12.08

mp/fbi

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:Polecane