Zapomniani Polacy, którzy zmienili świat

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zapomniani Polacy, którzy zmienili świat
Fragment okładki książki pt. "Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat - część 2"Foto: mat. promocyjne

- Większość z nich tworzyła za granicą, nie zawsze uważa się ich za Polaków. Nawet w encyklopediach czytamy: tancerz rosyjski czy matematyk amerykański. A przecież urodzili się w Polsce - mówi historyk Marek Borucki.

Posłuchaj

Rozmowa z Markiem Boruckim - historykiem, autorem książki "Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat - część 2" (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Marek Borucki opowiada w rozmowie z Wiolettą Myszkowską o swojej książce "Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat - część 2". To kontynuacja publikacji wydanej pod tym samym tytułem na początku 2015 roku.

Wśród  kolejnych trzydziestu dwóch sławnych na świecie Polaków są: konstruktorzy, kompozytorzy, naukowcy, artyści. Przedstawienie następnej grupy rodaków, którzy osiągnęli ogromny sukces nie było trudne, jest ich wielu. Poznajemy m.in. znakomitego inżyniera ze Strzyżowa, niewielkiej miejscowości na Lubelszczyźnie, który zaprojektował pojazd księżycowy. To nasz konstruktor Mieczysław Bekker jest twórcą pojazdu wykorzystywanego na Księżycu przez wyprawy Apollo. Twórcą najbardziej znanej na świecie marki kosmetyków Max Factor też jest Polak Maksymilian Faktorowicz.

W "Do południa" poznajemy biografie pięciu z 32 bohaterów książki. Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Autor rozmowy: Wioletta Myszkowska
Gość: Marek Borucki (historyk, autor książki "Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat - część 2")
Data emisji: 10.5.2016
Godzina emisji: 10.15

mat. pras./fbi/mp

Polecane