Jak ustrzec się hakerskich ataków?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak ustrzec się hakerskich ataków?
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay

Klientów 17 banków komercyjnych i ponad 200 spółdzielczych zaatakowali hakerzy posługując się oprogramowaniem o nazwie GozNym.

Posłuchaj

Goście Kuby Strzyczkowskiego o atakach hakerskich (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

To największy taki atak w historii polskiej bankowości. Związek Banków Polskich nie chce ujawnić nazw zaatakowanych banków i twierdzi, że ataku na taką skalę nie było.

- Znakomita większość ataków hakerskich odbywa się w ten sam sposób. Dostajemy informację zachęcającą nas do wejścia na jakąś stronę albo otworzenia załącznika. Ciekawość czy roztargnienie powoduje, że klikamy i instalujemy coś, czego nie powinniśmy - mówi Sebastian Małycha z firmy Mediarecovery.

Według Michała Kurka z Ernest&Young zagrożenie atakami hakerskimi stale rośnie. - Wzrasta poziom zorganizowania grup przestępczych, oprogramowanie służące do wyłudzania danych jest coraz bardziej sprytne - tłumaczy.

Jak uniknąć kłopotów w czasie korzystania z bankowości internetowej? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której słuchacze dzielą się swoimi doświadczeniami.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Andrzej Browarek (Komenda Główna Policji), Przemysław Barbrich (Związek Banków Polskich), Maciej Krzysztoszek (Urząd Komisji Nadzoru Finansowego), Mirosław Maj (Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń), Sebastian Małycha (Mediarecovery), Michał Kurek (Ernest&Young)
Data emisji: 28.04.2016
Godzina emisji: 12.08

mp/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:

Polecane