Legendarny Kaliber 44 w radiowej Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Legendarny Kaliber 44 w radiowej Trójce
Joka i AbradAb wrócili z nowym albumem po 16 latach przerwyFoto: Centrala/Stanisław Nolywajka/materiały promocyjne

Kaliber 44 powrócił z nowym materiałem. Legenda polskiego hip-hopu wystąpi w Trójce. Zaprezentuje nie tylko nowe utwory.

Koncert grupy Kaliber 44 odbędzie się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (14.10) o godz. 20.05.

- Informacja o naszej reaktywacji trochę zbyt szybko wyciekła. Ludzie zaczęli dopytywać, gdzie ta płyta, a my dopiero zaczynaliśmy nad nią pracować - mówił w Trójce AbradAb. Pierwsza od 16 lat płyta zespołu Kaliber 44 - "Ułamek tarcia" - ukazała się w lutym.

To czwarty studyjny album Kalibra. "Mimo że chwilę nas nie było, zaczynamy tam, gdzie skończyliśmy. To album dla naszych wiernych fanów, zrobiony w taki sposób, w jaki my czujemy i rozumiemy hip-hop" - wyjasniają artyści.

Na krążku znalazło się 18 utworów nawiązujących do klasyki gatunku. - Generalnie słuchamy więcej klasycznego hip-hopu niż nowoczesnego. Chcieliśmy również w jakiś sposób pokazać że Kaliber skończył w czasach, kiedy mniej więcej tak się grało. Teraz skorzystaliśmy jednak z troszeczkę nowszych gałęzi, bo wiadomo, że muzyka trochę się zmieniła, zresztą tak jak i my - podkreśla AbradAb.

Jak przyznaje Joka, najważniejszym impulsem do nagrania albumu "Ułamek tarcia" była dla niego publiczność. - Był koncert na Open'erze w 2013 roku, a potem jeszcze wiele innych, na które przychodziło dużo ludzi - przypomina.

(Trójka/mp/mk)

Polecane