Jakie powinno być miasto szczęśliwe?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jakie powinno być miasto szczęśliwe?
Widok na Stare Miasto w PradzeFoto: pixabay.com/LubosHouska

Jaki jest przepis na takie miasto? Czy jest możliwy do zrealizowania? O tym rozmawiali w "Prawdę mówiąc" goście Katarzyny Pruchnickiej.

Posłuchaj

Goście Katarzyny Pruchnickiej o mieście idealnym (Prawdę mówiąc/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Wymarzone miasto w moim przypadku składa się z kilku różnych. Bardzo lubię czeską Pragę, bardzo podobała mi się przestrzeń przeznaczona dla ludzi. Lubię także San Francisco, jednak są tam niebotyczne ceny nieruchomości. To nie jest miasto dla życia, to miasto do odwiedzin - mówi Artur Celiński z Fundacji Res Publica.

- Kopenhaga - na którą ciągle powołujemy się w dyskusjach o polskich miastach, jako o micie jakości życia - jest miastem o ogromnej przepaści w dostępie właśnie do jakości życia. Jest tam wspaniała przestrzeń publiczna, ale także wysokie ceny nieruchomości czy trudny rynek pracy - mówi Marta Żakowska, redaktorka naczelna Magazynu Miasta.

Czy jest szansa na to, żeby miasto idealne powstało? Jakie są pomysły na stworzenie takiego miejsca? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Prawdę mówiąc
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście:
Artur Celiński (Fundacja Res Publica, DNA Miasta), Marta Żakowska (redaktorka naczelna Magazynu Miasta, Instytut Badań Przestrzeni Publicznej, DNA Miasta)
Data emisji: 25.04.2016  
Godzina emisji: 00:05

mp/kd

Polecane