Wyrzuć chemię z domu. Ewa Kozioł podpowiada, jak to zrobić

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wyrzuć chemię z domu. Ewa Kozioł podpowiada, jak to zrobić
Rozmówczyni Grażyny Dobroń przekonuje, że warto pozbyć się z domu groźnych środków czyszczących (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Glow Image/ East News

"Wyrzuć chemię z domu" - tak zatytułowana jest książka Ewy Kozioł, która w Trójce opowiadała o tym, jak pozbyć się niebezpiecznych substancji.

Posłuchaj

Ewa Kozioł przekonuje do rezygnacji z detergentów (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Ewa Kozioł to mama trójki dzieci i autorka bloga ZielonyZagonek.pl. Jak opowiada, stara się żyć możliwie w zgodzie z naturą. - Zaczęłam od jedzenia i szukałam jedzenia bez chemii. Ogromną przeszkodą były wysokie ceny, więc zaczęłam szukać alternatywy - opowiadała w Trójce.

Następnym etapem była właśnie chemia domowa. Jak przekonuje rozmówczyni Grażyny Dobroń, zamiast trujących substancji wystarczy nam soda oczyszczona, mydło i olejek lawendowy albo pomarańczowy.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której mówiliśmy także o 20. Pikniku Naukowym - odbędzie się on 7 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jubileuszowy Piknik Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik poświęcony będzie związkom nauki z naszym zdrowiem.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń
Gość: Ewa Kozioł (autorka książki "Wyrzuć chemię z domu" i bloga ZielonyZagonek.pl)
Data emisji: 25.04.2016
Godzina emisji: 11.16

ei/mk

Polecane