Unia a migranci. Świat wokół Europy płonie?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Unia a migranci. Świat wokół Europy płonie?

Komisja Europejska nie rezygnuje z pomysłu wymuszenia na unijnych krajach obowiązkowego przyjmowania uchodźców.

Posłuchaj

Goście Kuby Strzyczkowskiego o pomysłach UE ws. migrantów (Magazyn europejski/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

I to mimo protestów niektórych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski. Bruksela przedstawiła dziś propozycję reformy prawa azylowego, a w niej przymusowy podział uchodźców.

- To nie są jeszcze konkretne propozycje przepisów. Dziś ministrowie spraw wewnętrznych, którzy spotkali się w Luksemburgu, mają pierwszą okazję, żeby ustosunkować się do tych pomysłów - relacjonuje Magdalena Skajewska - korespondentka Polskiego Radia w Brukseli.

- Świat wokół Europy płonie. Nie możemy budować twierdzy i zamykać się na globalne problemy, które dotykają nas w sposób pośredni. Sytuacja na Bliskim Wschodzie czy w Afryce przekłada się na sytuację w Europie. Uchodźcy to nasz wspólny, europejski problem - przekonuje Rafał Baczyński-Sielaczek z Instytutu Spraw Publicznych.

Co o tej sprawie sądzą słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet - Magazyn europejski
Prowadzi:
Kuba Strzyczkowski
Goście:
 Jacek Wilk (Kukiz'15), dr Katarzyna Pisarska (Europejska Akademia Dyplomacji), dr Kazimierz Wójcicki (Akademia Europejska Krzyżowa), dr Sergiusz Trzeciak (Collegium Civitas), Magdalena Skajewska (korespondentka Polskiego Radia w  Brukseli), Rafał Baczyński-Sielaczek (Instytut Spraw Publicznych)
Data emisji:
21.04.2016
Godzina emisji:
12.05

mp/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Polecane