Dni Tischnerowskie w Krakowie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dni Tischnerowskie w Krakowie
Tegoroczne Dni Tischnerowskie obrały za temat "Wolność” (na zdjęciu fragment plakatu promującego wydarzenie) Foto: mat. prom.

16 Dni Tischnerowskie rozpoczęły się 20 , zakończą się 23 kwietnia, co oznacza, że w "Trójce Pod Księżycem" spotykamy się na ich półmetku. W haśle tegorocznych DT jest "wolność". Jej dotyczą dyskusje, wykład, filmy dokumentalne.

Posłuchaj

Barbara Marcinik i jej goście na temat Dni Tischnerowskich (Trójka Pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

Książką księdza profesora, której fragmenty zostały przeczytane, i, o której rozmawiano, jest "Etyka Solidarności". To są także tematy, które pojawią się w tym wydaniu TPK.Jednym z najważniejszych wydarzeń Dni, upamiętniających księdza Tischnera, jest Nagroda Znaku i Hestii, przyznawana w trzech kategoriach. Jej wręczenie zakończy DT w tym roku. Jej laureatami są: o. Jan Andrzej Kłoczowski, Jerzy Sosnowski oraz k. Józef Krawiec.Nasi goście - Wojciech Bonowicz oraz Łukasz Tischner – opowiedzieli o historii Nagrody, jej idei oraz o tegorocznych laureatach. W audycji zrelacjonowaliśmy pierwszą połowę DT oraz zapowiedzieliśmy ich połowę drugą.

 
Zapraszamy. TPK 21/22.04.16. ze studia w Radiu Kraków.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz 
Data emisji: 22.04.2016
Godzina emisji: 00.05

Polecane