Justyna Wasilewska - aktorka, której pełno jest na scenie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Justyna Wasilewska - aktorka, której pełno jest na scenie
Justyna Wasilewska - laureatka Talentów Trójki w kategorii "Teatr"Foto: Andrzej Jarocki

W kolejnym odcinku "Wykrywacza talentów" sprawdziliśmy, co słychać u laureatki konkursu "Talenty Trójki" w kategorii Teatr z 2014 roku.

Posłuchaj

O swojej pracy opowiada aktorka Justyna Wasilewska (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Justyna Wasilewska ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTViT w Łodzi. W latach 2010-2012 związana z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. W 2013 aktorka Narodowego Teatru Starego w Krakowie.

Od 2014 należy do zespołu TR Warszawa. Występuje tam w spektaklu "Męczennicy". Jak to możliwe, że 30-letnia aktorka gra nastolatkę? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

W konkursie "Talenty Trójki" biorą udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy - studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody pieniężne (10 tys. zł dla laureata, po 3 tys. zł dla dwóch finalistów) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki Wizualne.

Kandydatury można zgłaszać od 16 marca do 30 kwietnia br. Spośród nadesłanych prac, jury zakwalifikuje do finału dziewięciu młodych twórców (po trzech w każdej kategorii). Rozstrzygnięcie konkursu i gala wręczenia nagród odbędzie się 20 czerwca 2016 roku w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Więcej informacji na stronie: talenty.polskieradio.pl>>>

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Michał Nogaś
Autor: Jan Niebudek
Gość: Justyna Wasilewska (laureatka "Talentów Trójki")
Data emisji: 19.04.2016
Godzina emisji: 10.41

ei/mk

Polecane