Czy ustawa antydopingowa to dobry pomysł?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy ustawa antydopingowa to dobry pomysł?
Ciężarowcy są wśród zawodników najczęściej przyłapywanych na dopinguFoto: pixabay.com/skeeze

Rząd pracuje nad ustawą, która ma pomóc w walce z dopingiem w sporcie i w walce ze sportowymi oszustami.

Posłuchaj

Goście Kuby Strzyczkowskiego o dopingu w sporcie (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Zgodnie z planami rządu zostanie powołana agencja antydopingowa, a liczba kontroli ma bardzo wzrosnąć. Świat od lat nie radzi sobie z dopingiem w sporcie. Przykładem mogą być kolarze (i głośny przypadek Lance'a Armstronga), kenijscy biegacze czy rosyjscy lekkoatleci.

- Ustawa ma służyć uszczelnieniu systemu antydopingowego i jego większej wiarygodności - mówi Rafał Piechota z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Prof. Jerzy Smorawiński - przewodniczący Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie - dodaje, że świat sportu stwarza opór przed zaostrzaniem restrykcji antydopingowych.

W jaki sposób z nielegalnym wspomaganiem walczy Światowa Agencja Antydopingowa? Czy przynosi to zauważalny efekt? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jan Tomaszewski (piłkarz, trener, publicysta), Janusz Zielonacki (dziennikarz sportowy), Jacek Wszoła (wybitny polski lekkoatleta), Paweł Zarzeczny (dziennikarz sportowy), Rafał Piechota (Ministerstwo Sportu i Turystyki), Jerzy Smorawiński (przewodniczący Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie)
Data emisji: 19.04.2016
Godzina emisji: 12.07

mp/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:


Polecane