Obawy o demokrację w Polsce są uzasadnione?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Obawy o demokrację w Polsce są uzasadnione?
Europosłowie PiS po głosowaniu nad rezolucją o Polsce podczas sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. PE wezwał polski rząd do zrealizowania w pełni zaleceń Komisji WeneckiejFoto: PAP/Radek Pietruszka

Parlament Europejski wezwał polskie władze do respektowania rekomendacji Komisji Weneckiej oraz do uszanowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Czy działania te są uzasadnione, czy raczej na wyrost?

Posłuchaj

Goście Kuby Strzyczkowskiego o rezolucji PE (Magazyn europejski/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W rezolucji czytamy m.in. o tym, że "paraliż Trybunału Konstytucyjnego zagraża demokracji, prawom człowieka i rządom prawa".

- Inicjatorzy tej rezolucji chyba nie doczytali opinii Komisji Weneckiej, która skrytykowała przecież także rząd PO-PSL. To ideologiczny, skrajnie upolityczniony dokument - ocenia europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Tymczasem według byłego eurodeputowanego PO Pawła Zalewskiego, mówienie o tym, że to przez Platformę doszło do uchwalenia rezolucji PE i nazywanie tego zdradą, jest elementem polityki, który polega na sianiu nienawiści wobec opozycji.

Co o tej sprawie sądzą słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet - Magazyn europejski
Prowadzi:
Kuba Strzyczkowski
Goście:
Konrad Niklewicz (Instytut Obywatelski), Grzegorz Lewicki (Klub Jagielloński), Anna Materska-Sosnowska (Uniwersytet Warszawski), Agnieszka Łada (Instytut Spraw Publicznych), Ryszard Czarnecki (PiS), Paweł Zalewski (PO)
Data emisji:
14.04.2016
Godzina emisji:
12.05

mp/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane