Witold Waszczykowski o zwrocie przez Rosjan wraku tupolewa: prosiliśmy o pomoc wiele krajów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Witold Waszczykowski o zwrocie przez Rosjan wraku tupolewa: prosiliśmy o pomoc wiele krajów
Minister Spraw Zagranicznych Witold WaszczykowskiFoto: Trójka

Polska bada do jakich międzynarodowych instytucji może się zwrócić w sprawie zwrotu przez Rosję wraku rządowego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku – mówił w radiowej Trójce szef MSZ.

Posłuchaj

Witold Waszczykowski zapewnia, że wielokrotnie apelował o zwrot przez Rosjan wraku tupolewa, który rozbił się w smoleńsku (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Witold Waszczykowski powiedział w "Salonie politycznym Trójki", że o zwrot tupolewa, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, zwraca się na forum publicznym od kilku lat.

SERWIS SPECJALNY
smoleńsk 1200
KATASTROFA SMOLEŃSKA

- Wypowiadałem się na ten temat publicznie, apelowałem do naszych sojuszników. Jako minister (…) w grudniu, kiedy spotkałem się z Johnem Kerrym w NATO, również na ten temat mówiłem – mówił Witold Waszczykowski. - Prosiliśmy o pomoc wiele krajów. Aby uzyskać pomoc trzeba mieć też rozeznanie własne, w jaki sposób można ten wrak uzyskać – dodał.

Szef MSZ przyznał, że po stronie Rosjan w tej sprawie jest "ściana", ale dodał, że "trzeba drążyć". Mówił, że w tej chwili sprawa ta jest analizowana w kontekście zwrócenia się o pomoc do którejś z instytucji międzynarodowych. – Do niektórych można się zwrócić jedynie w sytuacji, gdy Rosjanie chcieliby się poddać takiemu arbitrażowi – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Witold Waszczykowski (minister spraw zagranicznych)
Data emisji: 11.04.2016
Godzina emisji: 8.13

pp/fbi

Polecane