Islamski ekstremizm. Czy i jak można go pokonać?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Islamski ekstremizm. Czy i jak można go pokonać?
Ayaan Hirsi Ali tłumaczy w audycji i swojej książce tło islamskiego ekstremizmuFoto: PAP/EPA/ENNIO LEANZA

- Chodzi o rozdział wiary od polityki. Ale żeby to się udało, trzeba krytycznie spojrzeć na własną religię, a nie szukać tego co złe przede wszystkim na zewnątrz - uważa Ayaan Hirsi Ali, autorka książki pt. "Heretyczka".

Posłuchaj

Islamski ekstremizm. Czy i jak można go pokonać? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Bruksela, Paryż, Ankara... Świat jest w stanie wojny z islamskim ekstremizmem. Czy i jak da się go pokonać? Między innymi na to pytanie szuka odpowiedzi działaczka społeczna Ayaan Hirsi Ali. Urodzona w Somalii w rodzinie islamskiej, dziś żyje i działa w Stanach Zjednoczonych, gdzie zajmuje się m.in. działalnością edukacyjną.

Niedawno ukazała się w Polsce najnowsza książka Ali zatytułowana "Heretyczka", w której autorka mówi o tym, co jej zdaniem należałoby zmienić w islamie, by lepiej przystosować go do współczesnego świata. W "Klubie Trójki" Ayaan Hirsi Ali tłumaczyła założenia pięciu podstawowych zmian, których wprowadzenie jest jej zdaniem konieczne.

W drugiej części audycji głos zabrała dr hab. Agata Skowron-Nalborczyk z Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego, która podeszła do tez stawianych przez Ayaan Hirsi Ali dość sceptycznie...

***

Tytuł audycjiEuropejski Klub Trójki
Prowadzi: Jan Niebudek
Goście: Ayaan Hirsi Ali (autorka książki pt. "Heretyczka"), dr hab. Agata Skowron-Nalborczyk (Wydział Orientalistyczny Uniwersytetu Warszawskiego)
Data emisji: 5.04.2016
Godzina emisji: 21.08

fbi/ei

 

Polecane