Jak skutecznie ściągać podatki?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak skutecznie ściągać podatki?
pixabay.com/e-gabiFoto: Pixabay License

Prezydent Benjamin Franklin mawiał: "Pewne są tylko śmierć i podatki". Mylił się ws. podatków. W Polsce rosną zobowiązania egzekucyjne.

Posłuchaj

Goście Kuby Strzyczkowskiego o tym, jak poprawić ściągalność podatków (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Przekraczają już 65 miliardów złotych. Na 50 miliardów szacuje się nasze straty wynikające z wyłudzeń podatku VAT. 10 miliardów złotych stracił w ubiegłym roku budżet w wyniku działań przestępczych w handlu paliwami.

Co robić, żeby skutecznie ściągać podatki? Zdaniem posła PiS Andrzeja Jaworskiego potrzebne są bardzo mocne służby, które będą walczyć z tego typu przestępstwami. Polityk przypomina, że ma powstać nowa instytucja, która ma rozpocząć wojnę z układem mafijnym.

- Same kontrole podatkowe nie wpływają na zwiększenie dochodów budżetowych. Kluczem do poprawy sytuacji jest zmiana prawa - przekonuje z kolei ekonomista prof. Witold Modzelewski.

Co o tej sprawie sądzą słuchacze, którzy dodzwonili się do audycji? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jacek Czarnecki (Stowarzyszenie Podatników w Polsce), Roman Przasnyski (Gerda Broker), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha), Daria Żebrowska-Fresenbet (Instytut Globalnej Odpowiedzialności), Andrzej Jaworski (PiS), prof. Witold Modzelewski (ekonomista)
Data emisji: 6.04.2016
Godzina emisji: 12.07

mp/mk


Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:

Polecane