OFE czy ZUS? Jaką emeryturę wybrać?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
OFE czy ZUS? Jaką emeryturę wybrać?
Lepiej oszczędzać w ZUS czy OFE?Foto: pixabay.com/kropekk_pl

Przyszłość emerytalna tylko z ZUS? A może z otwartymi funduszami emerytalnymi? 1 kwietnia otworzyło się pierwsze okienko transferowe.

Posłuchaj

Goście Kuby Strzyczkowskiego o wyborze ZUS czy OFE (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Od piątku do końca lipca można zdecydować, czy część naszej składki emerytalnej ma trafiać na subkonto w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, czy na konto w otwartym funduszu emerytalnym. Następny czas na taką decyzję dopiero za cztery lata.

- Jeśli nie podejmiemy decyzji do końca lipca, to pozostaniemy tam, gdzie jesteśmy - tłumaczy Jacek Dziekan z Biura Prasowego ZUS.

Piotr Kuczyński - główny analityk Domu Aukcyjnego Xelion - uważa, że jeżeli rząd będzie potrzebował pieniędzy, to wtedy na pewno sięgnie po środki z OFE. - To dla mnie więcej niż pewne - przekonuje ekonomista.

Czy słuchacze, którzy dodzwonili się do audycji, chcą pozostać w ZUS, czy wybiorą OFE? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego dźwięku.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz (SGH), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), dr Bogusław Półtorak (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha), Piotr Kuczyński (główny analityk Domu Aukcyjnego Xelion), Jacek Dziekan (Biuro Prasowe ZUS)
Data emisji: 4.04.2016
Godzina emisji: 12.07

mp/tj


Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:

Polecane