Kredyty Polaków. Komu należy się pomoc państwa?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kredyty Polaków. Komu należy się pomoc państwa?
W audycji pada m.in. stwierdzenie, że państwowa pomoc dla frankowiczów to "okradanie" innych zadłużonych Foto: Glow Images/East News

- To jest pytanie do ustawodawcy, komu trzeba pomagać. Osoby, które brały kredyty we frankach to nie są osoby najbiedniejsze i najsłabiej wykształcone - uważa Łukasz Dajnowicz z Komisji Nadzoru Finansowego.

Posłuchaj

Kredyty Polaków. Komu należy się pomoc państwa? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Według KNF wprowadzenie prezydenckiej ustawy o pomocy dla "frankowiczów" mogłoby grozić kryzysem gospodarczym, ponieważ dla banków to koszt sięgający nawet 67 mld złotych. Z kolei jak twierdzi senator Grzegorz Bierecki z senackiej Komisji Budżetu i Finansów opinii Komisji Nadzoru Finansowego nie należy traktować poważnie.

- Komisja Nadzoru Finansowego ostatecznie się skompromitowała. Oddanie tego, co ukradziono to jest koszt dla banku? Jak można w ogóle tak mówić? - pyta Maciej Pawlicki ze Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.

700 tys. polskich rodzin zadłużonych jest w sumie na około 180 mld złotych. Kilkoro kredytobiorców wypowiada się także w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Maciej Pawlicki (Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu), Paweł Majtkowski (ekonomista), Elżbieta Mączyńska (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Szkoła Główna Handlowa), Łukasz Dajnowicz (Komisja Nadzoru Finansowego), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha, miesięcznik finansowy "BANK"), Paweł Fesnak (doradca finansowy), Wojciech Surmacz (redaktor naczelny "Gazety Bankowej")
Data emisji: 31.03.2016
Godzina emisji: 12.07

fbi/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:


Polecane