Srebrne Usta 2015 dla Ryszarda Petru

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Srebrne Usta 2015 dla Ryszarda Petru
Ryszard Petru ze statuetką laureata plebiscytu "Srebrne Usta" Foto: W. Kusiński/ PR

Znamy zwycięzcę plebiscytu Programu 3 na najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej. Nagrodą "Srebrne Usta" 2015 uhonorowany został przewodniczący Nowoczesnej – Ryszard Petru.

Posłuchaj

Gala finałowa plebiscytu "Srebrne Usta" 2015
+
Dodaj do playlisty
+

- Odbieram tę nagrodę jako sygnał, że jest sprawiedliwość na tym świecie - powiedział polityk Nowoczesnej tuż po ogłoszeniu werdyktu słuchaczy Trójki. Zdradził też przy tej okazji, kto jest jego ulubionym posłem Prawa i Sprawiedliwości i dlaczego.

Drugie miejsce w głosowaniu słuchaczy Trójki zajął duet senatorów Robert Dowhan (PO) i Kazimierz Wiatr (PiS), a na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kukiz - lider ruchu Kukiz'15. Nie wszyscy laureaci byli obecni na gali. W imieniu Roberta Dowhana statuetkę odebrał jego kolega partyjny Sławomir Neumann, a w imieniu Pawła Kukiza - jego córka Pola. Nagrody wręczył wicedyrektor Programu 3 Szymon Sławiński. Statuetki (jak co roku) wykonał Krzysztof Brzeziński.


Na wypowiedzi 11 polityków można było głosować od 29 lutego do 19 marca. Słuchaczom Trójki i internautom najbardziej spodobała się wypowiedź Ryszarda Petru z 10 grudnia ub.r. Podczas sejmowej debaty lider Nowoczesnej powiedział: Mam prośbę do pani Pawłowicz o to, żeby się uspokoiła. Opanowała emocje. Niech pani weźmie przykład z pana prezesa Kaczyńskiego – nigdy nie krzyczy. Na sali jak baranek. Wchodzi tutaj - ogień. Wraca - baranek.

Srebrne Usta - laureaci poprzednich edycji>>>

Od lewej: Sławomir Neumann, Kazimierz Wiatr, Pola Kukiz i Ryszard Petru (fot. W. Kusiński) Od lewej: Sławomir Neumann, Kazimierz Wiatr, Pola Kukiz i Ryszard Petru (fot. W. Kusiński)


Drugie miejsce przypadło Robertowi Dowhanowi z Platformy Obywatelskiej i Kazimierzowi Wiatrowi z Prawa i Sprawiedliwości za dialog podczas dyskusji w Senacie o wieku inicjacji szkolnej (30 grudnia ub.r.). Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kukiz, lider Kukiz'15 i autor wypowiedzi o godle Polski, która padło podczas marszu zwolenników JOW-ów.

Tu można posłuchać wszystkich nominowanych polityków>>>

W finałowej jedenastce znaleźli się ponadto: Tadeusz Cymański, Adam Jarubas, Jarosław Kaczyński, Ewa Kopacz, Jacek KurskiMagdalena Ogórek i Krzysztof Szczerski.

Gala wręczenia nagród odbyła się 30 marca w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Poprowadzili ją Beata Michniewicz i Artur Andrus. O dobry nastrój widzów i słuchaczy zadbał Piotr Bukartyk.

Polecane