"Ostatnia powieść Marcela", czyli do czego prowadzi kryzys osobisty i twórczy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Ostatnia powieść Marcela", czyli do czego prowadzi kryzys osobisty i twórczy
Powieść Katarzyny Tubylewicz to historia o poznawaniu siebie, procesie twórczym, kobiecym dojrzewaniu i męskim schyłku, a także o sprawczej sile literatury.Foto: Pixabay/Unsplash

- Tytułowy Marcel to człowiek w kryzysie twórczym, ale też osobistym. Ten kryzys jest związany z jego nieumiejętnością komunikowania się z kobietami - mówi o bohaterze swojej książki Katarzyna Tubylewicz.

Posłuchaj

Katarzyna Tubylewicz i Michał Nogaś rozmawiają o książce "Ostatnia powieść Marcela" (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Mieszkająca od lat w Szwecji Katarzyna Tubylewicz opowiada w "Do południa" o swojej najnowszej książce pt. "Ostatnia powieść Marcela". Główni bohaterowie to inteligentna i piękna dziewczyna z prowincji oraz 50-letni autor bestsellerowych kryminałów - skłócony z rodziną i pozbawiony złudzeń kobieciarz przeżywający kryzys twórczy. Para poznaje się w pociągu. To, co może wyglądać na zapowiedź historii miłosnej, okazuje się transformującym spotkaniem dwojga ludzi z trudną przeszłością, które prowadzi do nieoczekiwanego finału.

Autorka przyznaje w rozmowie z Michałem Nogasiem, że najbardziej absurdalne dialogi, które znajdziemy w książce, są wbrew pozorom autentyczne, zasłyszane w pociągach. Pisarka tłumaczy też, jaki jest stosunek Szwedów do podróży pociągami, oraz jak odmiennie w stosunku do Polski, postrzegani są w Szwecji pisarze.

Lista osób, które wygrały książkę "Ostatnia powieść Marcela"
Magda, Łódź
Joanna, Poznań
Agata, Miejsce Piastowe
Krzysztof, Warszawa
Artur, Lubliniec
Monika, Kraków
Hanna, Gdynia
Klaudia, Kraków
Ewa, Władysławowo

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Michał Nogaś
Gość: Katarzyna Tubylewicz (pisarka)
Data emisji: 29.03.2016
Godzina emisji: 10.15

mat. prasowe/fbi/mp

Polecane