Ostrzejsza ustawa o przerywaniu ciąży to dobry pomysł?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ostrzejsza ustawa o przerywaniu ciąży to dobry pomysł?
Zdj. ilustr.Foto: Sejm.gov.pl/Rafał Zambrzycki

Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy dot. przerywania ciąży. Projekt Fundacji Pro - Prawo do Życia zakłada prawie całkowity zakaz aborcji.

Posłuchaj

Goście Kuby Strzyczkowskiego o ustawie o przerywaniu ciąży (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jedyny wyjątek dopuszczający usunięcie ciąży to niebezpieczeństwo dla życia matki. Kara za złamanie prawa to od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Według Mariusza Dzierżawskiego z Fundacji Pro - Prawo do Życia w Polsce mamy prawo aborcyjne. - To prawo, które pozwala na zabijanie dzieci. Pierwszą inicjatywę ustawodawczą, żeby to zmienić, podjęliśmy w 2011 roku - mówi.

Krystyna Kacpura - dyrektorka Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny - ripostuje, że ustawa powinna być zliberalizowana. - Ta, która obowiązuje, jest absolutną fikcją, nie jest przestrzegana ani wykonywana. Gdybyśmy przyjęli nowe rozwiązania, to byłyby one najbardziej restrykcyjne w Europie - dodaje.

Jak o tej sprawie wypowiadają się słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Monika Płatek (UW), Anna Pietruszka-Dróżdż (Fundacja Mama), Beata Mirska-Piworowicz (Stowarzyszenie Damy Radę), dr Anita Kucharska-Dziedzic (Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet Baba), Mariusz Dzierżawski (Fundacja Prawo do Życia), Krystyna Kacpura (Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny)
Data emisji: 23.03.2016
Godzina emisji: 12.07

mp/fbi


Polecane