Polska ziemia - dla kogo i na jakie cele?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polska ziemia - dla kogo i na jakie cele?
PSL zapowiada swoje poprawki do projektu ustawy ws. obrotu ziemiąFoto: Pixabay

- Nasz zasadniczy zarzut do projektu ustawy o obrocie ziemią jest taki, że zakłada ona wstrzymanie na 5 lat sprzedaży zasobu agencyjnego - mówi europoseł Jarosław Kalinowski.

Posłuchaj

Polska ziemia - dla kogo i na jakie cele? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

PSL i rolnicy protestowali przeciwko projektowi ustawy dotyczącej wykupu ziemi. Niedawno projekt został przyjęty przez Radę Ministrów. Celem regulacji jest likwidacja spekulacji gruntami rolnymi w Polsce. Nowe prawo przewiduje, że ziemię będzie mógł nabyć tylko rolnik, który mieszka w danej gminie minimum 5 lat i prowadzi gospodarstwo. Nabywca nie będzie mógł sprzedać gruntu przez 10 lat.

- Ziemia ma trafić do rolników prowadzących działalność rolniczą. Jeśli ktoś ją kupuje jako lokatę kapitału, to my na to się nie godzimy - mówi poseł PiS Jan Ardanowski.

Jakie zdanie mają inni goście Kuby Strzyczkowskiego? Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jarosław Kalinowski (europoseł), Władysław Serafin (prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych), dr Jerzy Wilkin (Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN), Jan Ardanowski (poseł PiS), Anna Arabska (Wiadomości Rolnicze Polska), Edward Kosmal (Związek Zawodowy Rolników "Solidarność")
Data emisji: 17.03.2016
Godzina emisji: 12.07

fbi/mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane