Reżyserka "Niewinnych": chciałam być blisko prawdy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Reżyserka "Niewinnych": chciałam być blisko prawdy
Kadr z filmu "Niewinne" w reż. Anne FontaineFoto: mat. prasowe

- Historia dzieje się na północy Polski, a ja chciałam być jak najbliżej faktów. Zorientowałam się, że znalezienie w Polsce odpowiedniego klasztoru i praca z polskimi aktorkami oraz ekipą spowoduje, że ten film będzie prawdziwy - mówi Anne Fontaine.

Posłuchaj

Ryszard Jaźwiński rozmawia z reżyserką Anne Fontaine i aktorkami o filmie "Niewinne" (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Francuska reżyserka nawiązuje w "Niewinnych" do prawdziwej historii, która wydarzyła się pod koniec II wojny światowej w jednym z żeńskich klasztorów. W wyniku zbiorowego gwałtu, którego sprawcami byli żołnierze Armii Czerwonej, w ciążę zachodzi tam kilka zakonnic. Kobiety decydują się urodzić dzieci.

W "Klubie Trójki" Ryszard Jaźwiński rozmawia z reżyserką filmu "Niewinne" i aktorkami grającymi w tej francusko-polskiej produkcji. Anne Fontaine opowiada o tym, jak wspomina współpracę z polską ekipą oraz dlaczego uważa, że polskie aktorki nie ustępują hollywoodzkim. Odpowiada też na pytanie, czego nowego dowiedziała się o Polsce podczas kręcenia tu swojego filmu.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Anne Fontaine (reżyserka), Agata Kulesza (aktorka)Agata Buzek (aktorka), Anna Próchniak (aktorka), Katarzyna Dąbrowska (aktorka), Eliza Rycembel (aktorka)
Data emisji: 15.3.2016
Godzina emisji: 21.08

fbi/ei

Polecane