Kontrowersje wokół wyroku TK

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kontrowersje wokół wyroku TK
Widok na puste miejsca przedstawicieli Sejmu i Rady Ministrów podczas ogłoszenia wyroku ws. nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS, w siedzibie Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie.Foto: PAP/Rafał Guz

Komisja Wenecka zarekomendowała polskim władzom publikację orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. Zdaniem przewodniczącego Komisji, Gianniego Buquicchio, byłby to punkt wyjścia do osiągnięcia politycznego kompromisu.

Posłuchaj

Goście Kuby Strzyczkowskiego o zamieszaniu wokół Trybunału Konstytucyjnego (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Maciej Strączyński - członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" - mówi, że wyrok TK powinien zostać opublikowany, a obecna sytuacja to błędne koło, w które rząd chciałby wpuścić Trybunał Konstytucyjny.

Według Genowefy Grabowskiej - konstytucjonalistki z Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie - polska konstytucja jest tak skonstruowana, że nie zagłębia się w ocenę, czy wyrok TK był podjęty zgodnie z procedurą, czy też jej uchybił. - To jest właśnie ten przypadek, tu jest jądro konfliktu - dodaje.

Co o tej sprawie sądzą słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Maciej Mrozowski (Uniwersytet SWPS), dr Kazimierz Kik (politolog), dr Sergiusz Trzeciak (politolog), Adam Gendźwiłł (Uniwersytet Warszawski), Genowefa Grabowska (Wyższa Szkoła Menadżerska w Warszawie), Maciej Strączyński (Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia")
Data emisji: 14.03.2016
Godzina emisji: 12.08

mp/mk


Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane