Zjazd Gnieźnieński: ważna moralność w życiu publicznym

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zjazd Gnieźnieński: ważna moralność w życiu publicznym
Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej abp Jeremiasz, Prymas Polski abp Wojciech Polak i Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego X Zjazdu Gnieźnieńskiego - Marta TitaniecFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

To specjalne wydanie "Raportu o stanie świata" z Gniezna. W mieście odbywa się X Zjazd Gnieźnieński, który wpisuje się w centralne uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Posłuchaj

Specjalne wydanie audycji Dariusz Rosiaka z Gniezna (Raport o stanie świata/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Uczestnicy Zjazdu Gnieźnieńskiego dyskutują o kształcie współczesnej Polski, Europy i świata. Prof. Paul Dembinski zwrócił uwagę, że 10 proc. najbogatszych ludzi korzysta z 40 proc. tego, co się wytwarza. Pozostali mają dużo mniej albo są całkowicie wykluczeni z tych korzyści. Jego zdaniem nadszedł czas, żeby ekonomistom zacząć stawiać pytania z dziedziny moralności. - Więź społeczna ma coraz więcej wspólnego z rynkiem, coraz mniej z obiegiem pozarynkowym, związanym choćby z tożsamością plemienną czy narodową - powiedział gość Dariusz Rosiaka.

Trójka na X Zjeździe Gnieźnieńskim >>>

Gościem audycji był również historyk idei prof. Bogdan Cywiński. Mówił o sytuacji w Europie Środkowo-Wschodniej, o zmianach, jakie zaszły w krajach tego rejonu oraz relacjach z Rosją. W audycji usłyszeliśmy również Garriego Kasparowa - mistrz szachowy i polityk opowiedział o swojej książce zatytułowanej "Nadchodzi zima".

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście: prof. Paul Dembiński (ekonomista), prof. Bogdan Cywiński (historyk idei), Garri Kasparow (szachista, polityk, pisarz)
Data emisji: 12.03.2016
Godzina emisji: 14.07

mp/mk

Polecane