Chrześcijaństwo receptą na problemy Europy?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Chrześcijaństwo receptą na problemy Europy?
W trzydniowym spotkaniu w Gnieźnie biorą udział przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich w Europie Środkowo-Wschodniej oraz ludzie kultury, nauki, polityki i mediówFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

"Europa nowych początków. Wyzwalająca moc chrześcijaństwa" to hasło X Zjazdu Gnieźnieńskiego. Trzydniowe międzynarodowe spotkanie to pierwsza z centralnych uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski. Jakie odpowiedzi proponuje nam chrześcijaństwo na najważniejsze dziś społecznie pytania i problemy?

Posłuchaj

Chrześcijaństwo receptą na problemy Europy? (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Trójka na X Zjeździe Gnieźnieńskim >>>

Zdaniem wiceprezesa zarządu KAI Tomasza Królaka, Europa przechodziła różne kryzysy, ale chrześcijaństwo jest tą siłą, z jednej strony duchową, z drugiej bardzo silną społecznie, która może przekształcać świat.

- Europa, która dryfuje, jeśli chodzi o kwestie wartości, która pyta samą siebie o tożsamość, musi mieć punkty orientacyjne, musi ufać autorytetom, bo bez nich świat straci orientację - mówi gość Trójki i dodaje, że w jego opinii Polska i świat cierpią na chroniczny brak autorytetów - twierdzi Tomasz Królak.

1050. Rocznica Chrztu Polski - serwis specjalny Polskiego Radia >>>

Redaktor naczelny czasopisma "Więź" mówi z kolei, że podstawową receptą na najważniejsze społecznie problemy, jest chrześcijańskie świadectwo. - Jeśli inni ludzie nie widzą chrześcijan szczęśliwych, mądrych, dobrych i dzielących się chętnie z innymi, to nic ich nie przekona do chrześcijaństwa - mówi Zbigniew Nosowski.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Damian Kwiek
Goście: Zbigniew Nosowski (red. naczelny czasopisma "Więź"), Tomasz Królak (wiceprezes zarządu KAI)
Data emisji: 11.03.2016
Godzina emisji: 17.45

kh/mp

Polecane