Trójka na X Zjeździe Gnieźnieńskim

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka na X Zjeździe Gnieźnieńskim

Pod hasłem "Europa nowych początków. Wyzwalająca moc chrześcijaństwa" w piątek (11 marca) w Gnieźnie rozpoczyna się dziesiąty Zjazd Gnieźnieński. Trzydniowe międzynarodowe spotkanie to pierwsza z centralnych uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Zjazd to cały szereg debat, wykładów i warsztatów na temat Kościoła, Polski i Europy. W tym roku jego uczestnicy będą rozmawiać między innymi o pojednaniu narodów Europy Środkowo-Wschodniej po 1989 roku, ekonomii bez wykluczania, współczesnych rodzinach i kulturze.

Trójka będzie relacjonować gnieźnieńskie wydarzenia w piątek (11 marca) w serwisach informacyjnych (godz. 11, 14, 16). O Zjeździe powiemy również w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" oraz "Pulsie Trójki".

W sobotę (12 marca) informacje z Gniezna pojawią się w serwisach informacyjnych (godz. 8, 19, 21) oraz w "Raporcie o stanie świata".

Z kolei w niedzielę (13 marca) audycję specjalną z pierwszej stolicy Polski poprowadzi Marcin Gutowski (godz. 11-12). Zjazd Gnieźnieński podsumujemy w serwisach informacyjnych w niedzielę po południu i w poniedziałek (14 marca) rano.

Polecane