Wasilewski: Meryl Streep potwierdziła, że mój film działa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wasilewski: Meryl Streep potwierdziła, że mój film działa
Tomasz Wasilewski wrócił z Berlinale ze Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz do "Zjednoczonych stanów miłości" Foto: PAP/EPA/KAY NIETFELD

- To jeden z najważniejszych festiwali na świecie. Pokazać swój film na konkursie w Berlinie, to ogromne wyróżnienie - omówił w Trójce reżyser Tomasz Wasilewski.

Posłuchaj

Tomasz Wasilewski i Krzysztof Zalewski mówią o swoich najnowszych filmach (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

- Do konkursu zgłoszonych było 9 tysięcy filmów, a selekcjonerzy wybrali 18, z czego kilka zostało nagrodzonych. To dla nas naprawdę niezwykłe wyróżnienie - przyznał Wasilewski.

W jury konkursowym zasiadała m.in. amerykańska aktorka Meryl Streep. Reżyser miał okazję porozmawiać z nią m.in. o swoim filmie "Zjednoczone stany miłości". - Okazało się, że ten obraz jest uniwersalny i kraj pochodzenia widza nie wpływa na zrozumienie opowieści. Od strony emocjonalnej to historia, którą się rozumie wszędzie. I Meryl Streep to potwierdziła - opowiadał.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której więcej na temat kuluarów Berlinale, a także filmu "Zjednoczone stany miłości". Gościem Trójki był też Krzysztof Zalewski, który opowiadał o filmie "Historia Roja".

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: 
Tomasz Wasilewski (reżyser), Krzysztof Zalewski (aktor, muzyk), Artur Liebhart (firma dystrybucyjna Against Gravity)
Data emisji:
6.03.2016
Godzina emisji: 14.08

ei/asz

Polecane