Dziennikarze byli inwigilowani przez rząd PO-PSL?
2016-03-07, 09:03 | aktualizacja 2016-03-07, 09:03
Internetowe wydanie "Do Rzeczy" publikuje nazwiska dziennikarzy, którzy mieli być inwigilowani - jak pisze tygodnik - "przez poprzedni rząd". Do sprawy odnieśli się komentatorzy Trójki.
Posłuchaj
Łukasz Warzecha ("W Sieci") tłumaczył, że jedną rzeczą jest ocena polityczna i etyczna prowadzenia inwigilacji, drugą natomiast jest kwestia prawna. - Jest możliwe, że te podsłuchy były zgodne z prawem, ale nie zmienia to faktu, że byłoby to ewidentne nadużycie władzy - podkreślił gość Trójki.
Dodał, że jeśli wszystkie informacje się potwierdzą, to będzie powód, aby złożyć doniesienie do prokuratury.
Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".
Maciej Gdula ("Krytyka Polityczna") stwierdził natomiast, że służby chcą wiedzieć jak najwięcej, ale najbardziej zależy im na wiedzy o tym, co się dzieje w kręgach władzy. - Dziennikarze są czwartą władzą, są jednym z filarów demokracji. Źle się dzieje, że ta czwarta władza jest podgryzana przez rynek, ale też przez państwo - wyjaśnił publicysta.
Jak mówił, to sytuacja w której w zasadzie likwiduje się podstawy funkcjonowania dziennikarstwa jako autonomicznej praktyki.
Publicyści skomentowali także incydent z limuzyną prezydenta Andrzeja Dudy. Zapraszamy do wysłuchania audycji.
***
Tytuł audycji: Komentatorzy
Prowadzi: Krystian Hanke
Goście: Łukasz Warzecha ("W Sieci") i Maciej Gdula ("Krytyka Polityczna")
Data emisji: 07.03.2016
Godzina emisji: 8.36
mr/ei