Pomoc chorym na rzadkie schorzenia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pomoc chorym na rzadkie schorzenia
Goście "Klubu Trójki" tłumaczą, że choroby rzadkie są wbrew pozorem bardzo powszechnym problemem. W Polsce choruje na nie ok. 2,5 - 3 mln osóbFoto: Glow Images/East News

- Gdy urodziła się nasza córka, nie znaliśmy żadnej rodziny z podobnym problemem. Potem udało nam się doprowadzić do fantastycznej integracji pacjentów - mówią rodzice dorosłej dziś kobiety, która urodziła się z rzadką chorobą.

Posłuchaj

Wsparcie dla chorych na rzadkie schorzenia (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Małgorzata i Stanisław Maćkowiak opowiadają w audycji o walce z fenyloketonurią (wrodzona choroba metaboliczna), którą zdiagnozowano u ich córki. - Początkowo nie mieliśmy skali porównawczej i może stąd brała się niewiara, że nasze dziecko będzie kiedyś zdrowe - wspomina pani Małgorzata, kierująca dziś Polskim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Chorym na Fenyloketonurię i Choroby Rzadkie "Ars Vivendi".

W audycji słyszymy, jakie są potrzeby chorych na rzadkie schorzenia oraz jakie pojawiają się szanse na zmiany systemowe dotyczące pomocy tym osobom i ich rodzinom. Dowiadujemy się też, jak pacjenci i ich rodziny mogą się nawzajem wspierać oraz jakie doświadczenia mają w tej kwestii goście Dariusza Bugalskiego.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki

ProwadziDariusz Bugalski

Goście: Małgorzata Maćkowiak (Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Chorym na Fenyloketonurię i Choroby Rzadkie "Ars Vivendi", laureatka Nagrody Anioły Medycyny), Stanisław Maćkowiak (prezes Federacji Pacjentów Polskich)

Data emisji: 2.03.2016

Godzina emisji: 21.08

fbi/mp

Polecane