Polak, Węgier, dwa bratanki? Rozmowa przy okazji ważnej rocznicy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polak, Węgier, dwa bratanki? Rozmowa przy okazji ważnej rocznicy
Powstanie na Węgrzech wybuchło 23 października 1956 i trwało do 10 listopada 1956, kiedy to zostało ostatecznie stłumione przez zbrojną interwencję Armii RadzieckiejFoto: wikipedia.pl/ Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy inspirowanej uchwałą Senatu, który rok 2016 ogłosił "Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej".

Posłuchaj

Wojciech Reszczyński i jego goście o relacjach polsko-węgierskich (Trójka na poważnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Uchwała upamiętnia tragiczne wydarzenia z 1956 roku, które blisko łączą oba kraje i narody. Mowa o antykomunistycznym buncie robotników zwanym "Poznańskim Czerwcem" oraz o węgierskim powstaniu w 1956 roku.

Bohaterski zryw był sprzeciwem przeciwko komunizmowi oraz sowieckiej dominacji w tej części Europy. Rocznica jest okazją do rozmów o teraźniejszości i przyszłości Polski i Węgier, członków Unii Europejskiej.


Gośćmi audycji Wojciecha Reszczyńskiego byli publicyści, autorzy książek oraz licznych artykułów o tematyce polsko-węgierskiej - prof. Jerzy Robert Nowak oraz redaktor Grzegorz Górny. Nie zabrakło także muzyki węgierskiej. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Trójka na poważnie  
Prowadzi: Wojciech Reszczyński  
Gość: prof. Jerzy Robert Nowak, Grzegorz Górny   
Data emisji: 2.03.2016  
Godzina emisji: 0.05

ei/fbiPolecane