Noc Oscarów w Trójce. Pełna relacja z gali

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Noc Oscarów w Trójce. Pełna relacja z gali
Gala Oscarów 2016 w Dolby Theatre w Los AngelesFoto: PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO

Znamy zwycięzców Oscarów 2016. W Trójce - jak co roku - całą oscarową galę relacjonował Ryszard Jaźwiński razem z aktorami i krytykami filmowymi.

Posłuchaj

Reżyser Grzegorz Jarzyna o swoich faworytach wśród filmów nominowanych do Oscarów 2016 (Noc Oscarów w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

W Los Angeles odbyła się 88. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Obraz "Spotlight" o aferze pedofilskiej w amerykańskim Kościele został uznany za najlepszy film ubiegłego roku. Oscary za najlepsze role dostali Leonardo DiCaprio ("Zjawa") i Brie Larson ("Pokój"). Aż 6 statuetek zdobył "Mad Max: na drodze gniewu". 

Oscary 2016 - najlepsze filmy >>>

Oscary 2016 - najlepsi aktorzy >>>

W pierwszej części audycji (do 2.30) o tegorocznych nominowanych do Oscara Ryszard Jaźwiński rozmawiał m.in.: z aktorami Magdaleną Cielecką i Bartoszem Bielenią, reżyserem Grzegorzem Jarzyną oraz przedstawicielami firm dystrybucyjnych i międzynarodowych festiwali - Jakubem Duszyńskim i Arturem Liebhartem.

Oscary 2016 - serwis specjalny Polskiego Radia >>>

- Jestem wielkim zwolennikiem filmu "Syn Szawła". Zawładnął mną, to dla mnie film dekady - mówił podczas "Nocy Oscarów" w Trójce reżyser Grzegorz Jarzyna. Magdalena Cielecka opowiadała natomiast o nominowanym w tym roku filmie "45 lat", który ją zawiódł...

Film "Syn Szawła" szokuje i zdumiewa realizmem >>>

Galę oscarową (od 2.30 do 6.00) obserwowaliśmy i na bieżąco komentowaliśmy z krytykami filmowymi - Anną Bielak, Sebastianem Smolińskim i Adamem Porębowiczem. Okazało się, że absolutnym faworytem tegorocznej gali jest film "Mad Max: na drodze gniewu". Obraz zdobył aż 6 statuetek.

Katarzyna Borowiecka o filmie "Mad Max: na drodze gniewu" >>>

W całej audycji pojawiły się również relacje zagranicznych korespondentów oraz wywiady i wypowiedzi nominowanych do Oscara.

Całą noc towarzyszyły nam piosenki nagrodzone Oscarem, wiele z nich ze specjalną rekomendacją i zapowiedzią dziennikarzy Trójki. O swoich ukochanych oscarowych utworach mówili (i je prezentowali) m.in. Marek Niedźwiecki, Barbara Marcinik i Michał Nogaś. Usłyszeliśmy też piosenki nominowane w tym roku do Oscarów oraz muzykę z filmów, które były tegorocznymi faworytami nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

***

Tytuł audycji: "Noc Oscarów w Trójce"
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: 
Magdalena Cielecka (aktorka), Grzegorz Jarzyna (reżyser), Jakub Duszyński (dyrektor artystyczny Gutek Film), Anna Bielak (krytyk filmowy), Sebastian Smoliński (krytyk filmowy), Adam Porębowicz (krytyk filmowy), Artur Liebhart (szef festiwalu Docs Against Gravity), Bartosz Bielenia (aktor)
Data emisji:
29.02.2016
Godzina emisji: 00.05

fbi/iwo

Polecane