Michał Ogórek: chętnie bym komuś przywalił

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Michał Ogórek: chętnie bym komuś przywalił
Michał OgórekFoto: Kornel Olbrycht/szklarskaporeba.pl

Znany felietonista, dziennikarz i komentator był gościem Marcina Zaborskiego w kolejnej odsłonie cyklu "Biuro Myśli Znalezionych".

Posłuchaj

Michał Ogórek gościem Marcina Zaborskiego (Biuro Myśli Znalezionych/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W Trójkowej audycji Michał Ogórek opowiadał o swojej młodości, o poczatkach życia zawodowego i o trudnościach bycia felietonistą. - Jest rzecz, która mnie mierzi we mnie samym. Ja bym chętnie komuś przywalił, bo na tym polega mój zawód. Ale zaraz sobie myślę: a może on ma żonę i dzieci? - mówił.

To była rozmowa - między innymi - o polskiej duszy… Była mowa o sztuce obserwacji absurdów codzienności, o dystansie do rzeczywistości i o szukaniu jasnych stron życia, a także o tym, że można polubić codzienne narzekanie rodaków, i o tolerancji, która przychodzi z wiekiem. Gość audycji opowiadał także o bardzo chudym Leszku Balcerowiczu, tłumaczył, dlaczego niczego w życiu nie bierze na poważnie, i zdradził, jakie słowo zawiera w sobie całą polską rezerwę do świata.

Zaproszenie do rozmowy z naszym gościem przyjęli: językoznawca prof. Jerzy Bralczyk; grafik, ilustrator, karykaturzysta Jacek Gawłowski oraz jeden z autorów filmu "Królik po berlińsku" Bartek Konopka.

Na muzycznej scenie pojawiła się i zaśpiewała Natalia Lubrano, w towarzystwie gitarzysty i kompozytora Wojciecha Orszowskiego.

Lutowa rozmowa w ramach cyklu "Biuro Myśli Znalezionych" została nagrana na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie, w czasie Festiwalu "Trójka Górom 2016".

***

Tytuł audycji: Biuro Myśli Znalezionych
Prowadzi: Marcin Zaborski
Gość: Michał Ogórek (dziennikarz i publicysta)
Data emisji: 28.02.2016
Godzina emisji: 21.05

mp/iwo

Polecane