Czy rząd PiS znajdzie sposób na uratowanie przynoszącego straty górnictwa?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy rząd PiS znajdzie sposób na uratowanie przynoszącego straty górnictwa?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Mija sto dni od zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło jednak to stanowczo za mało, by znaleźć rozwiązania dla problemów górnictwa. Czy politycy są jeszcze w stanie pomóc tej branży?

Posłuchaj

Nowy rząd, stare problemy górnictwa (Puls Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Kilka tygodni temu premier Szydło apelowała do górników o cierpliwość, czas i współpracę. Czy są jakieś postępy w szukaniu rozwiązań problemów kopalń?

Grzegorz Matusiak z PiS zapowiedział, że do 1 maja powstaną Polska Grupa Górnicza i Polski Holding Węglowy. Prace toczą się równolegle. Polityk PiS zaznaczył, że Ministerstwo Energii zabiega o dofinansowanie tych spółek i do 1 maja ma to się udać.

Jak zapowiedział Matusiak, plan naprawczy w kwietniu powinien zostać przedstawiony górnikom, a w 2018 roku przynieść pozytywne efekty.

Beata Szydło mówiła, że PO nie robiła nic przez 8 lat, by wspierać górnictwo.

Andrzej Czerwiński z PO skomentował, że gdy rząd nie ma argumentów, mówi o ośmiu latach rządów PO. W jego ocenie Platforma przekazała swoim następcom konkretny program dla restrukturyzacji górnictwa.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji"Salon polityczny Trójki","Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Poseł PO mówił o okresie beztroski w polskich spółkach węglowych, gdy ceny węgla były atrakcyjne i zarządy nie myślały o przyszłości.

Dodał, że PiS chce przez najbliższe dwa miesiące szukać dofinansowania dla górnictwa, a nie jest to możliwe. - Tego dofinansowania nie znajdzie, bo nie ma możliwości prawnych dofinansowania nierentownego górnictwa - stwierdził.

Jaka jest przyszłość polskiego górnictwa? Czy zostanie ono połączone z sektorem energetycznym? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki

Prowadzi: Marcin Zaborski

Goście: Andrzej Czerwiński (były minister skarbu, PO), Grzegorz Matusiak (PiS)

Data emisji: 25.02.2016

Godzina emisji: 17.45

bk/mp

Polecane