Inwigilowano dziennikarzy? "Trzeba wyjaśnić tę sprawę"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Inwigilowano dziennikarzy? "Trzeba wyjaśnić tę sprawę"
Wiceprzewodnicząca Klubu Poselskiego "Nowoczesna" w studiu radiowej TrójkiFoto: Trójka

- Jeśli rzeczywiście do tego doszło, to jest to sytuacja oburzająca - tak doniesienia Mariusza Kamińskiego komentowała w radiowej Trójce Katarzyna Lubnauer.

Posłuchaj

Katarzyna Lubnauer o słowach Mariusza Kamińskiego (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Funkcjonariusze Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego inwigilowali 48 dziennikarzy. Taką informację podał koordynator służb Mariusz Kamiński podczas posiedzenia sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Kamiński powiedział, że takie wnioski płyną z audytu obejmującego okres rządów koalicji PO-PSL. Minister podkreślił, że nie wie, czy były to działania nielegalne, bo audyt jeszcze się nie zakończył.

Katarzyna Lubnauer powiedziała w "Salonie politycznym Trójki", że sprawę trzeba wyjaśnić. Zaznaczyła jednak, że na razie zbyt mało wiemy w tej kwestii. - Jeśli rzeczywiście do tego doszło, to jest to rzecz obciążająca poprzednią koalicję - podkreśliła. Posłanka Nowoczesnej zaznaczyła, że jeśli doszło do złamania prawa, sprawę powinna wyjaśnić prokuratura.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki","Komentatorzy","Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Lubnauer odniosła się do tematu pierwszych stu dni rządu Beaty Szydło. Powiedziała także, który minister - według niej - najgorzej wywiązuje się z powierzonych mu zadań, i zabrała głos w sprawie projektu swojej partii dotyczącego związków zawodowych. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki  
Prowadzi: Beata Michniewicz  
Gość: Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna)  
Data emisji: 25.02.2016  
Godzina emisji: 8.15

aj/iwo

Polecane