Czego można się nauczyć filozofując?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czego można się nauczyć filozofując?
Jakie korzyści daje filozofia?Foto: pixabay.com/CC0 Public Domain/antranias

Dlaczego filozofia nie może wciąż znaleźć w systemie edukacji miejsca, na jakie zasługuje? M.in. o tym dyskutowali goście "Klubu Trójki".

Posłuchaj

Jakie wyzwania stają przed ludźmi, którzy próbują filozofować? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

- W filozofii chodzi m.in. o doświadczenie, że umysł pędzi naprzód, a intelekt przeżywa przygodę - mówi prof. Robert Piłat z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Łukasz Przanowski - nauczyciel religii i filozofii - przyznaje, że dzieciństwo to naturalny czas na filozofowanie. - Dzieci interesują się najróżniejszymi rzeczami, na przykład reinkarnacją albo tym, kto nas stworzył. Chcą o tym dyskutować, to nie są obce dla nich kwestie - mówi.

Prof. Aldona Pobojewska z Katedry Filozofii Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego dodaje, że filozofowanie to specjalny rodzaj namysłu nad określonymi problemami.

Czego można się nauczyć filozofując? Czy dziecko jest w stanie podołać takiemu wysiłkowi? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
ProwadziDariusz Bugalski
Goście: prof. Aldona Pobojewska (Katedra Filozofii Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego), prof. Robert Piłat (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego), Łukasz Przanowski (nauczyciel religii i filozofii z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Brzechwy w Warszawie)
Data emisji: 22.02.2016
Godzina emisji: 21.08

mp/mk

Polecane