Czy wyjście Londynu ze Wspólnoty to koniec UE?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy wyjście Londynu ze Wspólnoty to koniec UE?

Przywódcy państw Unii przez kilka dni debatowali nad ofertą, która zachęciłaby Brytyjczyków do pozostania we Wspólnocie.

Posłuchaj

Goście Kuby Strzyczkowskiego rozmawiają o następstwach ewentualnego Brexitu (Magazyn Europejski/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Referendum w tej sprawie w Wielkiej Brytanii przed nami. Gra toczy sie m.in. o zasiłki dla imigrantów, w dużej mierze Polaków, ale także o zasiłki na dzieci, które nie mieszkają na Wyspach.

- David Cameron musiał ustąpić w kwestii zasiłków. To nie jest jego pełne zwycięstwo. Kilka miesięcy temu mówił, że zasiłki na dzieci, które nie przebywają w Wielkiej Brytanii, muszą być całkowicie zlikwidowane. Tak się nie stało - przypomina korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.

Zdaniem Adama Szostkiewicza z "Polityki" utrzymanie Wielkiej Brytanii we Wspólnocie będzie korzystne zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i dla UE. - Zwolennicy pozostania górują nad przeciwnikami, ale grupa niezdecydowanych to wciąż około 20 proc. O ich głosy będzie się toczyła zawzięta walka - dodaje.

Czy premier Beata Szydło odniosła sukces w sprawie zasiłków dla Polaków? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Rafał Dymek (Fundacja im. Roberta Schumanna), dr Kazimierz Wójcicki (Akademia Europejska Krzyżowa UW), dr Katarzyna Pisarska (Europejska Akademia Dyplomacji), Sergiusz Trzeciak (politolog), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), Adam Szostkiewicz ("Polityka")
Data emisji: 22.02.2016
Godzina emisji: 12.05

mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Polecane