"Na granicy" - film, dla którego zdziczał Marcin Dorociński

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Na granicy" - film, dla którego zdziczał Marcin Dorociński
Rola Konrada była dla Marcina Dorocińskiego wymagająca m.in. ze względu na wyzwania sprawnościowe Foto: mat. prom./ Kino Świat

- Trzeba było sięgnąć trochę do realizmu i tarzać się w śniegu, ale trzeba też było użyć aktorstwa i dodać coś od siebie - mówi o pracy przy filmie "Na granicy" aktor Marcin Dorociński.

Posłuchaj

Goście Ryszarda Jaźwińskiego mówią o "Na granicy" i innych ważnych filmach ostatnich tygodni (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

"Na granicy" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca (w tej roli Andrzej Chyra) i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy (Marcin Dorociński), pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny świat przestępczego pogranicza.

Do tej roli Dorociński musiał zmienić się fizycznie. Schudł kilkanaście kilogramów, bo jego poprzednia rola, w filmie "Moje córki krowy", wymagała innego wyglądu . - Zapuściłem wąsy i brodę. Zacząłem dziczeć i stawać się tym filmowym Konradem - opowiadał w Trójce.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której omówiliśmy najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i premiery kinowe ostatnich dni. Wspominaliśmy też zmarłego kilka dni temu reżysera Andrzeja Żuławskiego.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: 
Marcin Dorociński (aktor), Leszek Teleszyński (aktor), Wojciech Szymański (korespondent Polskiego Radia w Berlinie), Joanna Łapińska (MFF T-Mobile Nowe Horyzonty), Dagur Kári (reżyser filmu "Fusi"), Jacek Braciak (aktor), Kamil Śmiałkowski (portal naekranie.pl)
Data emisji:
21.02.2016
Godzina emisji: 14.07

ei/mc

Polecane