Prof. Wojciszke tłumaczy, czym jest prawdziwa miłość

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Prof. Wojciszke tłumaczy, czym jest prawdziwa miłość
Okazuje się, że miłość to bardzo poważny temat dla naukowców Foto: Glow Images/East News

- Miłość niejedno ma imię, bo kochamy na różne sposoby. Co więcej, ta sama para kocha się na różne sposoby w zależności od momentu trwania ich związku - tłumaczył w Trójce psycholog badający relacje międzyludzkie.

Posłuchaj

Goście Marcina Gutowskiego analizują miłość (Przyciasny beret/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Aby lepiej zrozumieć miłość, naukowcy rozłożyli ją na dwa podstawowe składniki: namiętność i intymność. Psychologowie współcześni dodali do tego jeszcze zaangażowanie. - Każdy z tych trzech składników inaczej zmienia się w czasie. I zmienia się niezależnie od pozostałych dwóch - tłumaczył Bogdan Wojciszke.

Najbardziej nietrwałym elementem miłości okazuje się być namiętność. Ile lat zwykle trwa? Co się dzieje, kiedy się skończy? Czy można uczyć się miłości i czy istnieje naukowa recepta dobrego związku? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której swoimi definicjami uczuć i przeżywaniem miłości dzielą się także słuchacze Trójki.

***

Tytuł audycji: Przyciasny beret
Prowadzi: Marcin Gutowski
Gość: prof. Bogdan Wojciszke (psycholog społeczny z Uniwersytetu SWPS), Marcin Zych (Ogród Botaniczny Wydział Biologii UW), Nikodem Pikor (Polak mieszkający na Hawajach)
Data emisji:
21.02.2016
Godzina emisji: 11.05

ei/pg

Polecane